Марек отстъпи на по-класния Пирин ГД. Асен Николов се завърна в отбора Марек загуби поредната си контрола. Този път дупничани отстъпиха с 1:5 на Пирин ГД, в мач игран пред около 50 зрители на ст. Бончук. Гостите бяха по-класният тим и закономерно победиха почти юношеската формация на Марек. Срещата започна добре за дупничани, които още в 3-ата минута получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Моллов. Росен Йорданов обаче стреля покрай десния страничен стълб на вратата защитавана от Янев и пропусна. В 7-ата минута опитният Георги Самокишев се възползва от едно разбъркване в наказателното поле на Марек и с премерен шут откри резултата. В 18-ата минута Ради Моллов покачи на 2:0 за Пирин. В 45-ата минута Иван Влахов намали резултата с премерен удар от около 20 метра. След почивката Пирин вкара още три гола. Първо, в 72-ата минута Марио Близнаков, който миналата година бе с екипа на Марек вкара за 3:1, а в 81-ата минута резервата Терзиев отбеляза и четвърти гол. В 89-ата минута Близнаков от пряк свободен удар не остави шанс за третия вратар на Марек Благовест Христов, оформяйки крайното 5:1 за Пирин ГД.