Юношите на ФК „Марек 1915“ започнаха със загуба в първенството на U-15 Юношите на ФК „Марек 1915“ започнаха със загуба участието си в първенството на новата група – U15, които се администрира от Зоналния съвет на БФС- София. Днес дупничани загубиха с 2:3 от Пирин Бл в мач игран на стадион Бончук. В тази възрастова група участват отбори съставени от деца родени 2001 година. Тимът на Марек е изграден от деца предимно родени 2002/2003 година. В днешният мач гостите от Благоевград поведоха с 0:2 още до 20-та минута. Малко по-късно Кристиян Василев върна едно попадение, но Пирин отново покачи на 1:3. Малко преди края на първата част Мартин Методиев отбеляза за Марек с което оформи и крайния резултат 2:3. Треньори на отбора на Марек са Янек Кючуков и Светльо Георгиев. След срещата Кючуков сподели, че е доволен от показаното от неговите момчета“ Загубихме, но смятам, че се представихме добре. Нашият тим е оформен от момчета по-малки с година или две от останалите. Тази година ще обиграваме този отбор, а следващия сезон вече може да имаме и амбиции за челно класиране“, заяви Янек Кючуков. Следващият мач е в София срещу Левски-Раковски. Първенството в другата нова група U17- юноши младша възраст започва на 30 август, като тима на Марек със старши треньор Цветан Видински гостува на Левски в София.. При юношите старша възраст Марек играе срещу „Септември"- Симитли на 3- ти септември и във втория кръг гостува на „София 2010".