Любомир Васев бе блъснат на мотокроса в Самоков, но успя да завърши трети Дупничанинът Любомир Васев завърши трети в клас МХ2 Junior на мотокроса край Самоков. Надпреварата бе пети кръг от източноевропейския шампионат. На мотополигон „Ридо“ участваха рекордните 114 пилоти от 7 дъпжави /България, Румъния, Македония, Сърбия, Кипър, Гърция и Турция/. С това състезание се постави началото на втората половина от сезона. Мотокросът край Самоков бе в памет на Георги Янакиев – председател на СБА и човекът, помогнал най-много за изграждането на мотополигон "Ридо". В първият манш на клас МХ2, Любомир Васев бе блъснат на трасето, като въпреки падането успя да завърши 6-ти. Във вторият манш Васев тръгна отлично и бе сред водачите, но в крайна сметка умората си каза думата и той финишира трети в крайното класиране. На първо място завърши Иван Петров, втори остана Валентин Роглев. При мъжете в същия клас класирането е Петров, Роглев и Кристиян Ангелов.