Германея отстрани Марек. Фенове събират пари за екипи Германея Сапарева баня отстрани ФК Марек-1915 от Купата на аматьорската футболна лига, след като победи на стадион Бончук с 1:0. Срещата се игра пред окол 400 зрители. През първата част резултата се запази равен 0:0, като липсваха голови положения. В 49-ата минута след центриране на Файк Теиров, Мариан Ловков с глава вкара топката във вратата на Пламен Младенов. Марек можеше и да стигне до изравняване, но в 86-та минута Росен Йорданов от 10-на метра изпрати топката в напречната греда. Германея продължава напред в турнира, където ще срещне победителя от двойката Велбъжд – ФК Кюстендил, които играят на 9-ти септември. Марек започва в регионална група Рила в неделя, когато гостува на Левски в Кочериново. На стадиона бе наставника на Кочериново Николай Ветин. Фенове на Марек подеха инициатива на днешната среща за събиране на средства за закупуване на нови екипи на отбора.