В Италия дупничани ликуват: Марек Сеграте отстрани първия съперник на баражите Феновете на Марек Сеграте вчера имаха повод да ликуват. Българският тим направи първата си успешна крачка на баражите към целта влизане в по-горна полупрофесионална група. Марек завърши наравно 2:2 с четвъртия в класирането Спортинг в първия плейофен двубой, но по регламент българите продължават напред, защото бяха трети в крайното класиране. Мача беше спираш дъха за пълния с фенове стадион в Новегро. Първо гостите поведоха в 20-та минута, след изпълнение на ъглов удар, като след това пропуснаха и дузпа. Това се оказа решаващо и играчите на Марек стигнаха до изравняване в 35-та минута с поподение на бившият играч на Марек и Германея Робертино Атанасов. Голът доведе до екстаз феновете. Малко по късно нещата си дойдоха на място и след дузпа за Марек, момчета на старши треньора Асен Арсов поведоха с 2-1, с гол на Калоян Стоянов. Докрая всичко беше нерви и напрежение. Спортинг стигна до изравняване след нова дузпа в 93-та минута. След последния сигнал българските фенове полудяха от радост, а отбора бе изпратен, като шампиони. Тази неделя Марек среща завършилият втори в класирането Лискате, като при успех продължава в следващата фаза.